Godziny księgowania przelewów w Alior Bank

Często zastanawiasz się o której godzinie otrzymasz przelew na konto w Alior Banku? Nie wiesz o której ktoś otrzyma przelane środki od Ciebie z konta w Alior Banku? Postaramy się w prosty i czytelny sposób objaśnić sesje/ księgowania przelewów w Alior Bank. W artykule tym znajdziesz potrzebne informacje dotyczące rodzaju przelewów oferowanych przez Alior Bank

Sesja przychodząca

– określa moment, od którego pieniądze powinny być już widoczne na rachunku w Alior Banku.

Sesja wychodząca

– określa moment, w którym pieniądze wychodzą z rachunków w Alior Banku.

Godziny księgowania przelewów w Alior Banku

W jakich godzinach realizowane są sesje przelewów wychodzących i przychodzących (Elixir) w Alior Banku?

Alior Bank udostępnił klientom indywidualnym i biznesowym możliwość zlecania przelewów natychmiastowych Express ELIXIR za pośrednictwem Systemu Bankowości Elektronicznej. Nowa usługa umożliwia dokonanie przelewu krajowego w PLN na inny rachunek bankowy w Polsce w ciągu zaledwie kilku sekund i jest dostępna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Dzięki nowej usłudze, zarówno klienci detaliczni, jak i biznesowi mogą realizować przelewy międzybankowe w czasie rzeczywistym, w dowolnie wybranym przez siebie momencie, bez względu na sesje przelewów  obowiązujące w dotychczasowych tradycyjnych systemach płatniczych. Ta nowoczesna forma płatności jest obecnie dostępna jedynie dla klientów banków w Polsce, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Operatorem i gwarantem przelewów dokonywanych w ramach systemu Express ELIXIR jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., posiadająca wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu systemem elektronicznych transakcji międzybankowych.

Szczegółowe informacje o przelewach natychmiastowych Express ELIXIR są dostępne na stronie: http://www.expresselixir.pl/

Dotyczy przelewów krajowych – sesje wychodzące Elixir to godziny wysłania pieniędzy z konta nadawcy Alior Banku (dotyczą także przelewów do ZUS-u):
 

Sesje wychodzące:

  1. sesja Elixir godz. 8:20 – maksymalna godzina zlecenia przelewu
  2. sesja Elixir godz. 12:20 – maksymalna godzina zlecenia przelewu
  3. sesja Elixir godz. 15:20 – maksymalna godzina zlecenia przelewu

 
Sesje przychodzące Elixir to godziny, w których przelewy przychodzące najwcześniej powinny być dostępne na Twoim koncie w Alior Banku. Pamiętaj, że czas wpłynięcia środków na konto jest uzależniony od liczby otrzymanych komunikatów w sesji:


 Sesje przychodzące:

  1. sesja Elixir – ok. godz. 11:00
  2. sesja Elixir – ok. godz. 15:00
  3. sesja Elixir – ok. godz. 17:00

 
Termin realizacji przelewów między różnymi bankami zależy również od harmonogramów sesji rozliczeniowych Elixir obowiązujących w bankach. Jeżeli chcesz, aby przelew wykonany sesjami Elixir został zrealizowany tego samego dnia, sprawdź godziny sesji Elixir i godziny w banku odbiorcy/nadawcy przelewu.

Sesje rozliczeń międzybankowych Elixir realizowane są tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Kiedy będę widział środki wpłacone we wpłatomacie?

Transakcja księgowana jest na Twoim rachunku do 60 minut od chwili jej dokonania. Jeżeli dokonasz wpłaty we wpłatomacie po godzinie 23:00 środki księgowane są na rachunku w dniu następnym po godzinie 5:00 z datą dokonania wpłaty, z wyłączaniem sytuacji, gdy Twój rachunek wykorzystany jest do automatycznej spłaty kredytu i nastąpiło opóźnienie spłaty – wówczas transakcja wpłatomatowa księgowana jest w dniu następnym z datą bieżącą.

Alior Bank SA– bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Był też odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideoweryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych. Badał nowe technologie m.in. blockchain, robodoradztwo czy sztuczną inteligencję. Bank notowany jest na warszawskiej giełdzie i znajduje się w składzie głównego indeksu giełdowego – WIG20. Największym akcjonariuszem banku jest, która posiada około 32% akcji.

Siedziba banku:

Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa
fax +48 22 555 23 23

Adres korespondencyjny:

Alior Bank SA
ul. Postępu 18 B
02-676 Warszawa

e-mail: kontakt@alior.pl

https://www.aliorbank.pl/centrum-kontaktu.html

infolinia: 19 502 lub +48 12 370 70 00

    Masz pytania? Potrzebujesz kredytu? Napisz do nas, oddzwonimy!